اهمیت انتخاب مشاور درست CRM

رای دهی:  / 0
ضعیفعالی 

نویسنده: پیمان بیوک آقازاده

ارزیابی مشاوران به اندازه انتخاب یک نرم‌افزار CRM برای یک مشتری اهمیت دارد. انتخاب مشاوران درست در زمینه CRM اهمیت بسیاری در موفقیت یک پروژه پیاده‌سازی دارد. اهمیت این موضوع زمانی که پیمانکار و مشاور اشخاصی متمایز باشند، نمود بسیار بیشتری خواهد یافت. در این مقاله برخی از این عوامل را بررسی خواهیم نمود.

یک مشاور به‌طورکلی باید بتواند در زمینه‌های زیر کمک فکری لازم به مشتری را بدهد:

·ارائه اطلاعات دقیق و مطمئن.

·بهینه‌سازی تصمیم‌های مشتریان.

·بهینه‌سازی کیفیت پیاده‌سازی.

 

 

مشاوران مختلف تخصص‌های گسترده‌ای در زمینه امور مختلف دارند، بنابراین سوالات زیر در یافتن تخصص مناسب به شما کمک خواهد نمود:

·زمینه اصلی تخصص مشاور در چه موردی است؟ برای نرم‌افزار Microsoft Dynamics CRM ضروری است که کسی با این تخصص به عنوان مشاور انتخاب شود.

·در زمینه صنعت مشتری، مشاور چه دانش  و تجربه‌ای دارد؟ برای مثال اگر مشتری در زمینه مالی نیاز به CRM داشته باشد، طبیعی است که مشاوری با دانش و تجربه قبلی در این صنعت بسیار مفیدتر خواهد بود.

·آیا نقطه نظرات مشاور مستقل هستند؟ بسیار بسیار ضروری است که مشاور همواره موافق کارفرما نباشد. مشاوری که در همه زمینه‌ها موافق کارفرما باشد، کمکی به بهبود راه‌حل‌ها و پیشنهادات نخواهد کرد.

·توانایی پژوهش مشاور در چه حدی است؟ آیا قابلیت باز نمودن پنجره‌هایی جدید در زمینه پیاده‌سازی برای مشتریان را دارد؟

·آیا تجربه قبلی دارد؟ یک مشاور موفق بایستی بتواند نمونه‌هایی از پروژه‌های قبلی خود را ارائه نماید.

·هزینه! همیشه جزو اولویت‌های اول مدیران است. این درحالی است که هزینه بایستی جزو اولویت‌های آخر انتخاب یک مشاور باشد. کیفیت نباید فدای صرفه‌جویی در هزینه‌ها شود.

برای یک مشاور در زمینه Microsoft CRM موارد زیر اهمیت بالایی دارند:

·دانش فنی بسیار خوب در زمینه CRM.

·درک عمیق از فرایندهای پیاده‌سازی نرم‌افزارهای سازمانی.

·تجربه پیاده‌سازی CRM.

در برخی شرایط خاص تصمیم‌گیران در زمینه پیاده‌سازی CRM دانشی در مورد آن ندارند. اگر این افراد در طراحی، توسعه و پیاده‌سازی نرم‌افزار نقشی نداشته باشند، مشکلی پیش نخواهد آمد. ولی درصورتی‌که این افراد بخواهند نقشی در هر یک از مراحل پروژه ایفا نمایند، پروژه محکوم به شکست خواهد بود.

 

مرجع:

   http://www.xrmir.com